Заклад дошкільної освіти № 2 «Берізка» Гадяцької міської ради Полтавської області

Директор ЗДО № 2 «Берізка»: Стогній Лілія Михайлівна

Адреса:  вул. Драгоманова, буд. 2,  м. Гадяч, Полтавська область, 37300

Телефон: (05354) 2-24-25

Е-mail: dnz2berizka@meta.ua

Адреса веб-сайту: http://dnzberizka2.ucoz.net

У далекому 1944 році в м. Гадячі було відкрито дитячий садок, який у наш час носить назву «Берізка».

… Ще земля здригалася від розривів бомб і снарядів, бралася полум’ям  війни, а скривавлений Гадяч струшував з плечей ненависний тягар нациської окупації. Треба було піднімати місто з руїн, і взялися за цю справу невтомні жіночі руки. Виникла потреба у створенні дитячого садка. Саме тоді, на території водолікарні по вулиці Чапаєва, 42 відкрили перший дитячий садок для денного перебування дітей. Дві промерзлі кімнати з продірявленою стелею, та дві незграбні грубки. Освітлення гасове. Спалень не було. Продукти підвозили видобутою із брухту старенькою тачкою. У ній же старші діти возили менших – то була чудова розвага для дітей…

Вперше 20 мам могли спокійно працювати, знаючи що їхні діти в надійних теплих руках вихователів. Тут діти гралися, вчилися малювати, читати, залюбки співали й танцювали, слухали казки. І хоча іграшки були саморобні, не вистачало олівців, паперу, життя малечі було насиченим. Першим завідувачем був Жук Степан Іванович. Він вніс великий вклад у розвиток дошкільної освіти міста у післявоєнний час.

У 1954 році відкрили ще одну групу та зал. Пізніше дитячий садок змінив свою адресу, був переведений у приміщення колишньої медичної школи.

У листопаді 1969 року ПМК-66 треста «Полтавасільбуд» почало будівництво нового двоповерхового приміщення дитячих ясел-садка. У вересні 1971 року заклад відсвяткував своє новосілля, веселий багатоголосий гомін дітвори, зазвучав як святкове щебетання пташок з новою силою.

Сучасний заклад дошкільної освіти № 2 «Берізка» виконує своє головне завдання – забезпечення розвитку особистості, здатної орієнтуватися, діяти, творити в новому швидкозмінному суспільстві, відповідно до вимог часу. У закладі функціонує 6 груп. Ліцензований обсяг на провадження освітньої діяльності закладу становить 145 осіб.

Забезпечує освітній процес творчий, ініціативний, закоханий у свою справу колектив – 15 педагогів та 15 – обслуговуючого персоналу, які перебувають у постійному пошуку шляхів оновлення для забезпечення якісної  освіти дошкільнят. Педагоги використовують в освітній роботі сучасні інноваційні методики та технології, а саме: ТРВЗ  Г. Альтшуллера, елементи системи К.Орфа, «Вивчення віршів напам’ять за опорними малюнками» С.М. Лисенкової, «Використання схем-моделей у лексико-граматичній роботі з дітьми» К.Крутій, О. Білан, «Використання символів у роботі з дошкільниками» за методикою О.В.Копилової, В.М.Ткаченко.

Працюють гуртки за інтересами дітей: театральний, хореографічний, гурток англійської мови, художньо-естетичний та інші.

Колектив є активним учасником міських, обласних, Всеукраїнських заходів.

Гостинно відкривши свої двері для наймолодших громадян в 1944 році дитсадок і по сьогоднішній день тримає їх широко відчиненими для теперішніх і наступних поколінь.