Заклад дошкільної освіти «Світанок» с. Біленченківка Гадяцької міської ради Полтавської області

Директор ЗДО «Світанок» с. Біленченківка: Гура Тетяна Миколаївна

Адреса: пл.40-річчя Перемоги, буд. 3, с.Біленченківка, Гадяцький район, Полтавська область, 37306

Телефон: (05354) 2-24-25

Е-mail: bil-dnz@meta.ua

Адресавеб-сайту: http://bil-dnz.wixsite.com/svitanok

Історія дошкільної освіти у с. Біленченківка розпочалася в 60-х роках ХХ ст. У ті часи дошкільний заклад знаходиться в приміщенні житлового будинку де раніше проживав голова колгоспу. У закладі працювали небайдужі селяни, що створюють гарні умови для вихованців. Дитячий заклад працює посезонно: у теплі місяці року. Виховним процесом керує спочатку Лукаш О.С., а потім Верба Г.М. вони ж і виконують роль вихователя.

У 1983 р. на обговорення виноситься питання про побудову нового повноцінного дитячого дошкільного закладу. При підтримці КСП «Дружба» уже за рік, 1 червня 1984 року, відчинив двері першим вихованцям дитячий садок «Світанок», який працював під керівництвом завідуючої Безрук Є.П. – педагога з дошкільною освітою, щирим серцем та бажанням зробити заклад найкращим.. У закладі запрацювало 2 групи: ясельна та старша. Контенгент дітей налічував 60 осіб.

У 2000 році у зв’язку з розпадом та банкрутством КСП «Дружба» дитячий садок припиняє своє існування. 5 років село Біленченківка не має закладу дошкільної освіти.

Відповідно до рішення п’ятнадцятої сесії ІV скликання від 9 грудня 2004 р. створюється малокомплектний дошкільний заклад в орендованому приміщенні місцевої школи і з 1 січня 2005 року гостинно зустрічає дітей. На чолі дошкільний навчальний заклад «Світанок» с. Біленченківка стає завідуюча Гура Т.М., яка і до сьогоднішнього дня працює та займається питанням розвитку і благоустрою закладу.

Дошкільною освітою охоплюються і діти з навколишніх сіл: Писарівщина, Островерхівка, Рудиків, Грипаки, Осняги., тому 05.02.2013 рішенням двадцять восьмої сесії шостого скликання Біленченківської сільської ради з спільної власності територіальної громади села у комунальну власність ДНЗ «Світанок» передається автомобіль ГАЗ 32212 (мікроавтобус-Д), який підвозить дітей до ДНЗ.

На сьогоднішній день ЗДО «Світанок» с. Біленченківка Гадяцької міської ради об’єднує у собі близько 40 вихованців, які розподіляються на 2 групи: молодшу «Ластів’ята» та старшу «Теремок». Розвитком, вихованням та навчанням дітей займаються кваліфіковані вихователі: Сіренька Л.І., Кріяк Р.П., Калініченко В.В. Мухіна М.А. та керівник музичний Неділько О.В.

Пріоритетним напрямком роботи закладу є активізація батьків до співпраці з педагогічним колективом на основі індивідуального та диференційного підходів. У ЗДО створено сучасне розвивальне середовище, використовуються інновації у роботі з дітьми та виконуються інваріативна і варіативна складові програми, яка дає змогу дошкільникам навчатися і розвиватися у сучасних умовах.