Заклад дошкільної освіти «Первоцвіт» Гадяцької міської ради Полтавської області

Телефон: (05354) 2-24-31

Е-mail: dnzpervocvit@meta.ua

Адреса веб-сайту: http://pervocvitdnz.ucoz.net

Історія закладу дошкільної освіти «Первоцвіт» Гадяцької міської ради Полтавської області розпочалася, коли 6 листопада 1982 року, в числі перших новобудов мікрорайону «Черемушки», відкрилася будівля ясел-садка (на той час № 8 «Орлятко»). Трудову діяльність у ньому розпочали 35 молодих осіб, з них 15 педагогічних працівників. Очолювали заклад у різні роки М.І.Рябоконь (1982-1984 р.р.), відмінник народної освіти України, В.В.Андросова  (1984-2016 р.р.)  педагог з великої літери, з високим рівнем управлінської культури. Саме вони задали закладу вектор розвитку.

Тринадцять років (з 1998 по 2011 рр.) заклад працював у системі розвивального навчання як НВК (ясла – садок – початкова школа), в якому виховувались діти від 1 до 10 років (5 груп дошкільнят та 4  класи початкової школи). А у 2011 році НВК знову реорганізовано в дошкільний навчальний заклад «Первоцвіт», сьогодні – це заклад дошкільної освіти «Первоцвіт». Ліцензований обсяг на провадження освітньої діяльності закладу становить 175осіб, він працює в україномовному режимі, налічує 7 вікових груп, у яких виховується 170 дітей віком від 1 до 6 (7) років: 2 групи раннього віку (1 інклюзивна), 5 груп дошкільного віку (1 з них інклюзивна). Про здоров'я, розвиток, виховання дітей в ЗДО піклується 38 працівників, з них 20 педагогів, що мають: вищу освіту – 16, спеціалісти вищої категорії – 8,  педагогічні звання «вихователь-методист» – 8.

Щоб діти прожили дитячі роки комфортно, цікаво та радісно, влада, колектив ЗДО, батьки дбають про створення для них належних умов на подвір’ї (встановлюється нове ігрове обладнання) та приміщенні закладу: затишні спальні для відпочинку, просторі і світлі групові кімнати, в яких розміщені багатофункціональні центри розвитку з ігровим і природним матеріалом, де малятам завжди знайдеться заняття до душі.

Життя закладу дошкільної освіти «Первоцвіті» надзвичайно змістовне. Це світ, де панують ігри, розваги, цікаве навчання, а вихователь – помічник і партнер, співучасник пізнавальної діяльності. В освітній процес ЗДО запроваджуються сучасні науково-методичні підходи (особистісно-орієнтований, індивідуальний, діяльнісний, інтегрований) та ефективні інновації у галузі дошкільної освіти (читання за методикою М. Зайцева, елементи розвивального навчання за системою Ельконіна-Давидова, педагогіки ТРВЗ; методики Н. Гавриш з мовленнєвого розвитку та ін.). Інновації забезпечують розвивальний характер навчання, високий рівень  розумової активності дітей, впроваджуються і під час гурткової роботи, що стала невід'ємною частиною освітнього процесу. Вихованці садочка обирають заняття за уподобанням з широкого їх переліку (розвивальні  ігри  та  вправи; «Маленькі майстри» (ліплення з тіста, художня праця); логоритміки та іноземної  мови, що розвивають  гуманітарні  нахили; вокальний  та «Драматичний» долучають дітей до мистецтва; фізкультурний «Здоровя'тко» та хореографічний  є додатковим засобом фізичного виховання).

Важливою для колективу ЗДО є фізкультурно-оздоровча робота, що націлена на забезпечення фізичного розвитку, зміцнення здоров'я вихованців через їх рухову активність. Для цього створені належні умови: є спортивна  зала, 2 великих спортивних та ігрові майданчики, фізкультурні куточки по всіх вікових групах.

ЗДО «Первоцвіт» щоденно винагороджує прагнення своїх вихованців цікавими різноспрямованими  заняттями, що допомагають їм дізнатися багато нового, розвиватися і рости здоровими, розкрити свої здібності, а батькам побачити спектр можливостей та інтересів своїх дітей. Важливим результатом повноцінного буття дошкільників у закладі є їх індивідуальний життєвий досвід – практичний, пізнавальний, комунікативний. У 2017/2018 навчальному році вихованці закладу достойно представили місто на обласному фестивалі дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят», де Харченко Анна, у номінації «Гра на музичних інструментах» та Титаренко Ерік, у номінації «Літературна творчість» (декламування віршів) вибороли дипломи І ступеня.