Гадяцький ліцей № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради

Телефон: (05354) 2-17-55

Е-mail: gimnaziya-1@meta.ua

Адреса веб-сайту: http://pchilka-litsei.in.ua

Гадяцький ліцей № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Полтавської області – це сучасний заклад загальної середньої освіти, в якому створено оптимальні  умови для творчості, розвитку та самовиявлення особистості (До липня 2019 року - Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки)

Місія ліцею – стати духовно-культурним центром міста. ЗЗСО виробив свою систему, сучасний погляд на національне виховання на прикладі життя і творчості української берегині Олени Пчілки. На базі закладу проведено Всеукраїнську конференцію «Олена Пчілка і Гадяч» та шкільну – «Талант її багатогранний», є унікальна експозиція «Лауреати літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки» та розділ на сайті, щороку проводиться засідання журі премії Олени Пчілки. Згідно рішення журі лауреатом Літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки 2018 року одностайно визнано Гадяцьку гімназію імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Полтавської області за велику просвітницьку діяльність, яку проводила школа протягом 11 років, значний внесок у національне виховання дітей та юнацтва на прикладі життя та творчості Олени Пчілки.

Мета діяльності закладу – розвиток і формування соціально зрілої, творчої особистості, громадянина України як вільної, духовно багатої, щасливої людини. Ліцей є членом Полтавської обласної мережі шкіл лідерської освіти.

На сьогодні у Гадяцькому ліцеї І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки навчається 527 учнів, є 21 клас. У закладі працює 51 педагогічний працівник, з них – 32 вчителі мають вищу кваліфікаційну категорію, 9 – першу, 8 – другу, 2 – спеціалісти. Педагогічне звання «вчитель-методист» присвоєно 6 вчителям, «старший вчитель» – 7, «Відмінник освіти України» – 6, грамоти Міністерства освіти і науки нагороджено 8 учителів.

Реалізуються два профілі навчання: економічний та інформаційно-технологічний. Із 2013 року заклад освіти  бере участь у Всеукраїнському пілотному проекті Міністерства освіти і науки України, Національного банку України та Агентства США з міжнародного розвитку для учнів 10 класу щодо  запровадження курсу «Фінансова грамотність».

У 2017/2018 навчальному році заклад долучилився до Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект» у початковій школі, мета якого збільшити їх інтерес до навчання. Завдяки міжпредметним зв'язкам, засобам наочності та відео матеріалам, об'єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.

Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки – переможець Всеукраїнського спільного екологічно-освітнього проекту Міністерства екології та природних ресурсів і Міністерства освіти та науки України «Компола» 2018 року.

У закладі працює 3 кабінети з сучасною комп’ютерною технікою. Ліцеїсти – переможці  міських та обласних олімпіад, обласних конкурсів «Офіс-менеджер» та «Сучасна інформатика – успішне майбутнє».

Ліцкй здійснює міжнародну діяльність. У закладі загальної середньої освіти працювали 5 волонтерів Корпусу Миру США. Із досвідом роботи Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки по співпраці з волонтерами Корпусу Миру США знайомився директор Корпусу Миру Карл Бек. Чотири гімназисти стали переможцями «Програми обміну майбутніх лідерів FLEX». У 2018 році заклад вдруге став переможцем Всеукраїнського проекту «GoCamp-2018», який спрямований на удосконалення вивчення англійської мови і передбачає перебування волонтера Корпусу Миру США на літніх канікулах. Ліцеїсти беруть активну участь у міжнародному проекті «Skype in The Classroom».

У Гадяцькому ліцеї І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки велика увага приділяється питанням, які пов’язані із виявленням, діагностуванням, навчанням, вихованням і доцільним розвитком обдарованих дітей. У закладі є банк даних «Обдарованість», де простежується розвиток особистості школяра з першого до одинадцятого класу.

Протягом останніх років ліцей є одним з лідером серед закладів освіти Гадяча за кількістю переможців ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та конкурсі-захисті Малої академії наук України.

Велику роль у життєтворчості закладу займає проектна діяльність. Гадяцький ліцей І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки набула значного досвіду у використанні методу проектів як ефективної форми роботи з учнівської молоддю. Розкриттю творчих здібностей гімназистів сприяють проекти: «Людина року», «Час захоплюватись Україною», «Юна зірка», «Українські традиції: із покоління в покоління»,  , «Моя країна – Україна», «Добро починається з нас», «Зорепадом летять роки», «Музичний салон», «Конкурс бізнес – проектів», «Майбутні зірочки», «Виборина», «Вивчаємо країни світу», «Рівний – рівному», «Твої права від А до Я», «Компетентнісний підхід до економічних знань», «Національне виховання на прикладі життя та творчості Олени Пчілки».

У закладі діють кімната-музей життєвого і літературного шляху Олени Пчілки, інтелектуальний клуб «Ніка», правознавчий  клуб «Феміда», волонтерський загін «Милосердя», євроклуб, сайт, шкільна газета «Соняшник»,  школа «Разом до здоров’я», лекторій для батьків «Родина».

То ж провідною ідеєю освітнього процесу в Гадяцькому ліцеї № 1 є виховання випускника, який буде успішно й ефективно діяти в інформаційному суспільстві, вносити вклад у піднесення конкурентоздатності України  в європейському і світовому просторі.