Гадяцький ліцей № 2 імені Михайла Драгоманова Гадяцької міської ради

Директор Гадяцького ліцею № 2 імені Михайла Драгоманова:Нестеренко Наталія Вікторівна

Адреса:  вул. Лесі Українки, буд. 8, м. Гадяч, Полтавська область, 37300

Телефон: (05354) 2-34-17

Е-mail: gadyacjka-shkola2@meta.ua

Адреса веб-сайту: http://hadiachschool2.at.ua

Приміщення Гадяцького ліцею № 2 імені Михайла Драгоманова збудоване Гадяцьким земством у 1872 році для повітової школи. До 1904 року повітова школа в Гадячі була єдиною школою підвищеного типу на весь повіт…

Сьогодні Гадяцький ліцей № 2 імені Михайла Драгоманова Гадяцької міської ради Полтавської області – це заклад освіти, що забезпечує потреби громадян у повній загальній середній освіті, в якій поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології. Школа передбачає вивчення двох іноземних мов – англійської та німецької, забезпечує опанування комп’ютерних технологій з 2-го класу.

Гадяцький ліцей № 2 імені Михайла Драгоманова має у своєму складі класи початкової, базової та старшої школи, групи продовженого дня, класи допрофільної підготовки (8-9 кл.), профільне навчання в 10-11 класах (профілі української філології та історичний). З жовтня 2014 року розпочалися заняття Консультативного пункту майбутніх першокласників. На сьогодні у Гадяцькому ліцеї № 2 імені Михайла Драгоманова навчається 370 учнів.

Поглибленню допрофільної та профільної підготовки учнів школи сприяє робота  гуртків. З 2018/2019 навчального року запроваджено роботу нового для міста гуртка «Іврит».

Педагогічний колектив школи налічує 41 чол., з яких мають вищу педагогічну освіту – 39, середню спеціальну – 2. Якісний склад педагогічного колективу школи: «спеціаліст вищої категорії» – 21;  «спеціаліст  першої категорії» – 9;  «спеціаліст другої категорії» – 9;  відповідають посаді, яку займають – 2;  «спеціаліст» – 2, педагогічні звання мають 9.

Діяльність педагогічного колективу школи за своїм змістом і результативністю спрямовувалася на реалізацію визначених принципів організації методичної роботи, на основі яких здійснювався системний підхід вдосконалення особистості вчителя і розвитку його творчого потенціалу.

Традиційною є робота психолого-педагогічного семінару «Шляхом досконалості», що є однією з форм методичної роботи у школі, яка полягає в ознайомленні з новітніми досягненнями психолого-педагогічної науки і передового педагогічного досвіду. Для молодих спеціалістів організовано роботу школи «Молодість і перспектива».

З метою впровадження інновацій в освітній процес заклад забезпечено сучасною комп’ютерною технікою – встановлено два навчально-комп’ютерні комплекси (по 11 ПК в кожному), які об’єднані в локальну мережу та  під’єднані до мережі Інтернет, працює електронна пошта, функціонує офіційний веб-сайт закладу.

Пріоритетними напрямками у освітньому процесі є організація самостійної пізнавальної діяльності школярів, розвиток їх природних здібностей та нахилів, організація психологічного супроводу процесу, широке врахування індивідуальних особливостей школярів.

Учні Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова неодноразово ставали переможцями міських, обласних олімпіад, міжнародних, всеукраїнських і регіональних конкурсів та турнірів конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт  МАН України.

З метою демократизації управління школою створено орган шкільного самоврядування – парламент. Робота учнів у комісіях сприяє вихованню почуття господаря школи, класу, вмінню працювати на принципах рівності, чесності, справедливості.